KOA Speer Electronics Inc . RK73H2BLTD9532F
Attributes
Distributor offers
| Seller | SKU | MOQ | In stock | Multiple | Prices |
|---|---|---|---|---|---|
| iodParts | RK73H2BLTD9532F | 1 | 1 |
Related on Amazon
Thick Film Resistors - SMD 1/4watt 95.3Kohms 1%
Brand: KOA Speer
Catalog
| Feature | <b>Manufacturer</b>: KOA Speer <b>Product Category</b>: Thick Film Resistors - SMD <b>RoHS</b>: No <b>Resistance</b>: 95.3 kOhms <b>Power Rating</b>: 250 mW (1/4 W) <b>Tolerance</b>: 1 % <b>Voltage Rating</b>: 200 V <b>Case Code - in</b>: 1206 <b>Case Code - mm</b>: 3216 <b>Temperature Coefficient</b>: 100 PPM / C <b>Operating Temperature Range</b>: - 55 C to + 155 C <b>Dimensions</b>: 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.6 mm H <b>Package / Case</b>: 1206 (3216 metric) <b>Packaging</b>: Reel |