VS-24MB-NR FUJITSU Relays - Jotrin Electronics
Gallery
Attributes
Brand name, Manufacturer nameFujitsu Components America, Inc
ManufacturerFujitsu Components America, Inc Fujitsu
Attribute00DIP-4
Attribute01General Purpose / Industrial Relays
Attribute02Rohs
Attribute03, moq, multiple, qtyInStock1
Attribute04Through Hole
Attribute05Silver Cadmium Oxide
Attribute06Standard
Attribute07PCB
Attribute0825.3 mm
Attribute0929.2 mm
Attribute100.7 W
Attribute11VS
Attribute12Power Relays
Attribute1312.9 mm
AttributeKey00Package/Case
AttributeKey01Product Categories
AttributeKey02RoHs Status
AttributeKey03In-stock
AttributeKey04Mounting Style
AttributeKey05Contact Material
AttributeKey06Coil Type
AttributeKey07Contact Termination
AttributeKey08, height_AttribHeight
AttributeKey09, length_AttribLength
AttributeKey10Power Consumption
AttributeKey11Series
AttributeKey12Type
AttributeKey13, width_AttribWidth
DimensionUnitmm
Extra Product NameVS-24MB-NR FUJITSU Relays - Jotrin Electronics
height25.3
keywordsVS-24MB-NR,FUJITSU,DIP-4,General Purpose / Industrial Relays,VS-24MB-NR Datasheet PDF
length29.2
MPN, Part Number, PartNumberVS-24MB-NR
SKUJT33-VS-24MB-NR
width12.9
Brand, Label, Man, Publisher, StudioFujitsu
Case, PackageQuantity1 5
CatIndustrial & Scientific
CatId16310091
CatTree16310091 16310161 306506011 306528011
CatalogNumberListMS 817-VS-24MB-NR X1 MS 817-VS-24MB-NR X5
FeatureManufacturer: Fujitsu Product Category: Power Relays RoHS: Contact Form: 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating: 15 A Coil Voltage: 24 V Coil Resistance: 820 Ohms Mounting Style: Through Hole Contact Material: Silver Cadmium Oxide Brand: Fujitsu Coil Type: Standard Contact Termination: PCB Height: 25.3 mm Length: 29.2 mm Power Consumption: 0.7 W Series: Type: Power Relays
ProductGroupBISS
ProductTypeNameELECTRONIC_COMPONENT
TitleGeneral Purpose Relays POWER (1 piece) General Purpose Relays POWER (5 pieces)
Distributor offers
SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices
jotrin.comJT33-VS-24MB-NR111
Related on Amazon
General Purpose Relays POWER (5 pieces)
Brand: Fujitsu
Catalog
CategoryIndustrial & Scientific
MPNVS-24MB-NR
Product groupBISS
Product typeELECTRONIC_COMPONENT
ManufacturerFujitsu
View on Amazon (paid link)
General Purpose Relays POWER (1 piece)
Brand: Fujitsu
Catalog