As an Amazon Associate, we earn from qualifying purchases. 2220J0250561FCT Knowles Syfer | Capacitors | DigiKey Knowles Syfer . 2220J0250561FCT Attributes Brand name, Manufacturer name, Manufacturer, Attribute01Knowles Syfer Attribute00Capacitors Attribute02, Attribute10, Attribute11, Attribute13, Attribute17, Attribute19, Attribute20- Attribute03Tape & Reel (TR) Attribute04Active Attribute05560 pF Attribute06?1% Attribute0725V Attribute08C0G, NP0 (1B) Attribute09-55?C ~ 125?C Attribute12General Purpose Attribute14Surface Mount, MLCC Attribute152220 (5750 Metric) Attribute160.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) Attribute180.098" (2.50mm) Attribute212220J AttributeKey00Category AttributeKey01Mfr AttributeKey02Series AttributeKey03Package AttributeKey04Product Status AttributeKey05Capacitance AttributeKey06Tolerance AttributeKey07Voltage - Rated AttributeKey08Temperature Coefficient AttributeKey09Operating Temperature AttributeKey10Features AttributeKey11Ratings AttributeKey12Applications AttributeKey13Failure Rate AttributeKey14Mounting Type AttributeKey15Package / Case AttributeKey16Size / Dimension AttributeKey17Height - Seated (Max) AttributeKey18Thickness (Max) AttributeKey19Lead Spacing AttributeKey20Lead Style AttributeKey21Base Product Number Extra Product Name2220J0250561FCT Knowles Syfer | Capacitors | DigiKey atoms, moq, multiple1 extraShipping, qtyInStock0 MPN2220J0250561FCT SKU6500986 snippet560 pF ?1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric) Distributor offers SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices Digi-Key650098611