MHL366002361 - Square D - Molded Case Circuit Breakers
Attributes
Brand name, Manufacturer name, Attribute01Square D
ManufacturerSquare D SCHNEIDER ELECTRIC
Attribute02Molded Case
Attribute03MHL Series
Attribute04MHL
Attribute05, Attribute063
Attribute07, Attribute08, Voltage600
Attribute09Feed-Thru
Attribute10Thermal Magnetic
Attribute11LI - Long-Time and Instantaneous
Attribute13M Frame
AttributeKey00Part Number
AttributeKey01Manufacturers
AttributeKey02Sub-Category
AttributeKey03Family
AttributeKey04Type
AttributeKey05Phase
AttributeKey06Poles
AttributeKey07Voltage
AttributeKey08Amperage
AttributeKey09Connection
AttributeKey10Protection
AttributeKey11Functions
AttributeKey12AIC Rating
AttributeKey13Frame Size
Extra Product NameMHL366002361 - Square D - Molded Case Circuit Breakers
moq, multiple, Number_of_items, PackageQuantity1
qtyInStock0
AdultProduct, Autographed, Batteries_required, Memorabilia, TradeInEligibleFalse
AsinB00CONKW3Q
BrandSchneider Electric
Bullet_pointCountry of Origin: China Molded case circuit breaker 600V 600a Package quantity: 1 Schneider Electric MHL366002361
ClassificationId495308
CurrencyUSD
DisplayNameElectrical Boxes
Externally_assigned_product_identifier, Identifier0785901869412 785901869412
FetchTime1683553760
Generic_keywordSCHNEIDER;ELECTRIC;MHL366002361;MOLDED;CASE;CIRCUIT;BREAKER;600V;600A
Height10 10.0 11.5 12.0 191 75
IdentifierTypeEAN UPC
ItemClassificationBASE_PRODUCT
ItemName, Item_nameSCHNEIDER ELECTRIC Molded Case Circuit Breaker 600V 600A MHL366002361 Metering Ezml 2G 400A Blank Mtr Socket Covers
Item_package_weight11.25
Item_type_keywordelectrical-boxes
Item_weight10.0
KeywordAT 21
Length10 10.0 11.5 12
List_price12254.0
Marketplace_idATVPDKIKX0DER
ProductTypeCIRCUIT_BREAKER
Product_site_launch_date2013-05-07T15:25:00.859Z
TypeCount ean upc
Unitinches pounds
Unit_count1.0
VariantMAIN
WebsiteDisplayGrouphome_improvement_display_on_website
WebsiteDisplayGroupNameHome Improvement
Weight10 11.25
Width10 10.0 12 12.0 192 75
Distributor offers
SellerSKUMOQIn stockMultiplePrices
WidespreadMHL36600236111
Related on Amazon
SCHNEIDER ELECTRIC Molded Case Circuit Breaker 600V 600A MHL366002361 Metering Ezml 2G 400A Blank Mtr Socket Covers
Brand: Schneider Electric
Details
  • Molded case circuit breaker 600V 600a