| QO120CAFIC | 1 | 1 | |||
| Do It Best | 558303 | 1 | 1 | ||
| mayerelectric.com | SQDQO120CAFIC | 1 | 1 | ||
| National Supply Network | 558303 | 1 | 1 | ||
Related on Amazon
Square D QO120CAFI QO 20A Arc Fault Breaker
Brand: Schneider Electric
' Plug In Circuit Breaker, Amps 20, Number of Poles 1, Circuit Breaker Type Combination Arc Fault Circuit Interrupter, AC Voltage Rating 120VAC, DC Voltage Rating Not Rated, For Use With QO Load Centers, Series QO, Terminal Connection Screw Clamp, Min. Wire Size 14 AWG, Max. Wire Size 8 AWG, Length 4.75 In., Width 0.75 In., Depth 2.98 In., Standards UL Listed, CSA Certified, NEC, Max. AIR Rating 10kA '
Details
- QO 20 Amp single-pole Combination AFCI circuit breaker
- Plug-on design, easy to install
- Compatible with QO load centers, CSED's and NQOD panel boards
- Rated for 120 Vac