LBC2012T220M
brand
name: Taiyo Yuden
manufacturer
name: Taiyo Yuden
Attributes
Key
Value
Category
Inductors, Coils, Chokes
Current - Saturation (I.
Current Rating (Amps)
130 mA
DC Resistance (DCR)
3.7Ohm
Description
FIXED IND 22UH 130MA 3..
Detailed Description
22 ?H Unshielded Drum C.
Digi-Key Part Number
587-5880-2-ND - Tape & .
Frequency - Self Resona.
16MHz
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Inductance
22 ?H
Inductance Frequency - .
2.52 MHz
Manufacturer
Taiyo Yuden
Manufacturer Product Nu.
LBC2012T220M
Material - Core
Ferrite
Mfr
Taiyo Yuden
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-25?C ~ 105?C
Package
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Product Status
Not For New Designs
Q @ Freq
Ratings
Series
LB, C Type
Shielding
Unshielded
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2..
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
?20%