UWZ48-24U
brand
name: Intermatic
manufacturer
name: Intermatic
Attributes
Key
Value
Approvals
CE, CSA, UR
Comments
60 Operating Frequency
Display Type
Analog
Family Series
Intermatic Timers, UWZ .
Gross Weight
0.21 lbs
Indicator Light
No
IP Rating
IP20
Item Number
UWZ48-24U
Manufacturer
Intermatic
Manufacturer Part Number
UWZ48-24U
Mounting
Surface
Net Weight
0.13 lbs
Number of Digits
7 Total - 2 Decimal
Operating Voltage
120 VAC, 240 VAC, 24 VAC